«Білочка» - яскравий, неповторний світ дитинства 

Колектив дитячого садка створює оптимальні умови для повноцінного розвитку дівчаток і хлопчиків, робить все, щоб наповнити їх життя радістю, а серце добротою.

П'ятниця, 19 лютого 2016 19:50

Чим шкідливі солодкі газовані напої

Особливо шкідливими для здоров’я дитини є солодкі газовані напої, які часто дають у закладах швидкого харчування в подарунок або як складову меню. Ними неможливо втамувати спрагу, а після вживання – залишається солодкий після смак і бажання його випити ще.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Солодкі газовані напої – це коктейль із цукру, хімічних підкислювачів і газів, що прискорюють розподіл токсинів по організму. Одна склянка солодкого газованого напою вміщує чотири-п'ять чайних ложок цукру. Висока насиченість цього напою цукром – це ризик захворіти на цукровий діабет.

Часте вживання солодких газованих напоїв призводить до ризику серцево-судинних захворювань, а підвищення концентрації в організмі тригліцеридів сприяє розвитку атеросклерозу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! За підрахунками, в одній пляшечці солодкого газованого напою ємністю 0,33 л міститься до 150 ккал. Зайві калорії, що надходять в організм дитини, перетворюються на жир, а відтак призводять до серйозних метаболічних порушень.

Так, наприклад, кофеїн у солодких газованих напоях, негативно впливає на психоемоційну сферу дитини, збуджує її нервову систему. Унаслідок цього діти можуть страждати безсонням, неуважністю, скаржитися на головний біль. Кофеїн викликає залежність і збільшує втрату кальцію, який украй необхідний для здоров’я хребта, кісток, зубів дитини.

Натомість фосфорна кислота, що міститься у найпоширеніших солодких газованих напоях, призводить до утворення каменів у нирках. Також у ці напої часто додають лимонну або яблучну кислоту, але ще частіше ортофосфорну кислоту (Е338), яка зумовлює вимивання кальцію з організму, ослаблення міцності зубів та кісток.

Високий вміст цукру й підвищена кислотність напою (кислота роз'їдає зубну емаль) є частою причиною виникнення карієсу в дітей.

Вуглекислий газ, яким насичений солодкий газований напій, збільшує секрецію шлункового соку, що подразнює слизову оболонку шлунка і призводить до гастриту й метеоризму.

У солодких газованих напоях багато барвників, які можуть викликати алергічну реакцію у вигляді алергічного дерматиту, кропив’янки, алергічного риніту і навіть нападу бронхіальної астми.

Відомий сирійський учений-енциклопедист Абу-ль-Фарадж стверджував, що їжа, яку організм не перетравлює, з’їдає того, хто її з’їв. Продукти швидкого приготування, без сумніву, не можуть замінити повноцінного харчування, вони є лише засобом тимчасового тамування голоду. Тож батьки мають відповідально ставитися до культури харчування власних дітей, дбаючи про їхнє здоров’я, подавати їм належний приклад для наслідування. Якщо батьки їстимуть здорову та корисну їжу, то й діти вважатимуть це нормою. Тоді правильна харчова поведінка стане хорошою звичкою і вдома, і в гостях, і в закладах харчування.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

для батьків щодо здорового харчування дитини

 

- Не смажте їжу для дитини, а варіть її або готуйте на пару.

- Годуйте дитину щодня овочами, фруктами і молоком.

- Розповідайте дитині про шкоду швидкого харчування й пропонуйте здорову альтернативу, зокрема свіжі салати, каші з грубої крупи.

- Замінюйте чіпси картоплею, запеченою в духовій шафі.

- Готуйте домашні бюргери з булочок, овочів, сиру і зелені, а котлети – з нежирного м’яса або риби на пару чи в духовці.

- Пропонуйте дитині сухофрукти, цукати, зефір, мармелад, красиво нарізані овочі та фрукти як альтернативу некорисним солодощам.

- Демонструйте дитині власний приклад здорового харчування щоденно і домашньому родинному колі.