«Білочка» - яскравий, неповторний світ дитинства 

Колектив дитячого садка створює оптимальні умови для повноцінного розвитку дівчаток і хлопчиків, робить все, щоб наповнити їх життя радістю, а серце добротою.


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 72

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 72

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/components/com_k2/models/item.php on line 881
П'ятниця, 19 лютого 2016 20:00

Принципи правильної організації харчування дітей

Учені, зокрема, пропонують дотримуватися таких основних принципів:

·  Щодня в меню дитини мають бути свіжі овочі та фрукти.

·  Білки слід постачати організму в кількості, необхідній для його потреб, але не надмірній. Не менш як 50 відсотків усіх білків мають бути тваринного походження.

·  Вуглеводи й жири як горючий матеріал можуть взаємозамінюватися, але з розрахунку 1г жиру замість 2,5 г вуглеводів у межах 25 відсотків.

·  Не слід давати дитині занадто багато рідини, особливо шкідливо пити під час їди, бо зайва рідина розбавляє травні соки й ослаблює їх дію. Супи, бульйони рекомендується давати в помірній кількості, бо цінність їх не в поживності, а в збудженні апетиту.

·  Їжа має бути смачною та естетично оформленою і простою. Надмірна вишуканість, різні збуджуючі й подразливі приправи та прянощі зайві.

·  Не слід потурати смаку дитини, однак не зважати на нього також не можна. 

·  Треба задовольняти потребу дитини в солодкому. Не варто лише давати такі ласощі, які застряють у зубах, бо це може привести до їх псування. Найкращі ласощі – природні продукти: свіжі та сушені фрукти, ягоди. Корисний і смачний звичайний мармелад (фруктовий).

·  Слід привчати дитину до споживання твердої їжі, моркви тертої у сирому вигляді, яблука сирого нечищеного, хліба білого, а потім і чорного. 

·  До цього можна додати, що навіть для найменшої дитини мають значення умови, в яких вона їсть.

·  Насамперед подбаємо про спокійну обстановку, бо й гучні зауваження дорослих, і музика, й увімкнений телевізор відвертають увагу малюка від процесу їди. Стіл треба гарно сервірувати: накрити скатертиною, підібрати посуд і столові прибори невеликих розмірів. Треба привчати дітей користуватися виделкою, ножем, серветкою, стежити, щоб сиділи за столом правильно, зручно. 

·  Їсти треба в один і той же час. Це надає упорядкованості всьому життю дитини і впливає на правильне функціонування нервово-м'язового апарата, який координує процеси травлення та засвоєння їжі.

·  Повсякдень слід дбати про різноманітність харчування. 

·  На сніданок доцільно давати каші, страви із сиру, яйця, чай, какао або каву з молоком, хліб з маслом. Обід має складатися з овочевого салату, першої страви (борщу, юшки, супу) та другої – м’ясної, овочевої або каші, на третє – кисіль, компот, фрукти чи ягоди. На підвечірок добре дати склянку молока або кефіру з печивом, булкою, фрукти і ягоди. На вечерю – овочеві, рибні, молочні страви (залежно від сніданку).

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/templates/bt_families/html/com_k2/templates/default/item.php on line 234