«Білочка» - яскравий, неповторний світ дитинства 

Колектив дитячого садка створює оптимальні умови для повноцінного розвитку дівчаток і хлопчиків, робить все, щоб наповнити їх життя радістю, а серце добротою.


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 72

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 72

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/components/com_k2/models/item.php on line 881
Субота, 05 березня 2016 16:55

Як допомогти дитині адаптуватися?

За кілька днів до ознайомчого відвідування дитсадка поговоріть про це з малюком. Скажіть, що ви давно мріяли показати йому місце, де цікаво живеться всім дітям, де хороші, ласкаві вихователі грають з дітками, малюють, гуляють і співають. Влаштуйте так, щоб кілька днів приводити сина чи доньку лише на дитячу прогулянку.

Перші кроки до садка

Коли ви в перше зайшли на територію садочка, пам'ятайте — дитина дивиться на довкілля «Вашими очима». Тому будьте налаштовані радісно, привітайтесь з вихователем, називаючи її на ім'я та по-батькові. Поводьтесь так, ніби ви прийшли в гості до добре знайомої, симпатичної вам людини. Жодної невпевненості! Вихователь доброзичливо відповість, запросить погуляти разом на майданчику.

Поки малюк роздивляється, хто така Галина Петрівна і чи можна їй довіряти, мама не повинна нервово тримати його за руку, притискати до себе. Навпаки, можна спокійно відреагувати на пропозицію пройти на ігровий майданчик. Дитина має відчути, що вона в безпечному місці поряд з доброзичливими людьми. Зверніться до вихователя, наприклад, так: «Галина Петрівна, а хто у вас квіти поливає? А хто у вас живе в цьому чудовому будиночку?». А доньці чи сину скажіть: «Дивись, гойдалки тут схожі на ті, що поруч з нашим будинком. А гірка — краще нашої!» Нагадуючи про знайомі дитині предмети, ви допомагаєте їй внутрішньо розслабитись, спокійно роздивитися навкруги. Йдучи з території садка, попрощайтесь з вихователем, не змушуючи до цього малюка, пообіцяйте прийти в гості ще. Наостанок дня у вас є що згадати цікавого та розповісти вдома.

Група

Після знайомства малюка з вихователем, можна вводити його в групу. Прийти краще незадовго до виходу дітей на прогулянку. Перевзувшись, мама й дитина можуть увійти разом в ігрову кімнату. Спершу малюка може злякати велика площа приміщення — заспокойте його і сядьте недалеко від входу. Дитина починає оглядатися, а дорослі мають розмовляти про те, що й де знаходиться в групі, даючи всім речам лише позитивну оцінку. Невдовзі всі разом вийдуть на вулицю. Мама може допомогти вихователю одягти інших діток, не лише своє маля. З дня в день збільшуйте час перебування в групі. Поступово малюк буде більше дізнаватись про те, чим тут живуть. Виявляється, в садку можна і малювати, і ліпити, і бігати, і багато чого ще! Будьте поблизу дитини, але не тримайте її за руку. І коли вихователька чимось зацікавила дітлахів, ваш малюк уже бігтиме до неї разом з усіма. Ввечері поговоріть про садок. Між іншим, спитайте, чи сподобались малюку машинки у Галини Петрівни? Звісно, він їх не бачив... Отже, треба ще раз відвідати дитсадок! Поступово дитина вивчить територію ігрової кімнати, майданчика, і тут саме час з'явитися першим знайомствам серед однолітків. Знайомити треба з одним-двома дітками і не прямо, а в процесі діяльності або гри.

Відкритість малечі — шлях до її розвитку

Відомо, чим більше знайомств має людина, тим легше їй жити в соціумі. А «люди зі зв'язками» завжди викликають заздрощі в інших. Тепер давайте замислимося над тим, звідки ці зв'язки беруться? Дуже важливу роль грає соціальне коло в якому спілкується людина, з цим годі й сперечатися, але не менш значущим є здатність людини йти на контакт з оточуючими. Аксіомою є той факт, що всі люди мають різні «стартові» здібності до наведення контактів, але не слід забувати й про те, що в ранньому віці будь-здібності розвиваються дуже легко. тут важливим завданням батьків є розвиток комунікативних талантів дитини. Намагайтесь якомога більше спілкуватись з іншими дітьми ще до приходу в садок. Адже якщо малюк звикне цілий день залишатися вдома лише з мамою, у нього з'являється надмірна прив'язаність до неї. Це може вилитися в страх перед «чужими» дорослими або дискомфорт навіть від їх при-сутності. Досвід вихователів свідчить — діти, які звикли до взаємодії тільки з батьками, мають труднощі. Інколи перебування в групі серед 15-20 однолітків стає психотравмою для хлопчика чи дівчинки, що є наслідком ізоляції дитини. І саме в силах батьків зробити так, аби перебування дитини в групі було не просто безболіснім, а ще й приємним. Причому особливих зусиль для цього докладати не доведеться: привчайте своє дитя до товариства однолітків з раннього віку. Великий світ ^г повен людей, і ма-г люку неодмінно доведеться спілкуватися. То ж чим раніше він цього навчиться — тим більш відкритими та гармонійними будуть його стосунки. Тому так важливо максимально розширювати коло спілкування малечі. У садочку це забезпечить позитивне ставлення до вихова-телів, а в дорослому житті сприятиме гармонійному життю людини в соціумі, її особистому щастю. Ось і підійшов час іти до садочка. Це станеться за кілька днів... На цьому етапі важливо поступово та м м'яко привчити малюка до нового середовища.

Перші години без мами

Про те, що малюк «деякий час» побуде в садочку без вас, краще домовитися з ним з вечора. Обов'язково обґрунтуйте це своїми «невідкладними справами», скажіть, що він вас «дуже виручить», якщо трохи побуде сам. Нагадайте, що поряд буде вихователька. Перший день в садку має тривати 1,5-2 години. Збільшуйте час перебування там потроху. Залишивши малюка в групі, не підглядайте у вікна або через паркан. Ваша дитина вже «не маленька» і не боїться залишатися без мами. Пам'ятаєте? До того ж якщо малеча побачить вас за парканом, вона миттєво відчує ваш сум, а це не потрібно ні їй, ні вам, ні вихователям. Дізнайтеся, чи багато новачків підуть у садок разом з вашою дитиною, і в який час їх приводитимуть.

Домашні прізвиська та своя іграшка

Скажіть вихователям, якими іменами називають малюка вдома. Йому буде звичніше та комфортніше чути своє домашнє, «справжнє» ім'я. Зняти нервове напруження в період пристосування допоможе іграшка, принесена з дому. Нехай вона буде не дуже яскравою, бо тоді на неї претендуватимуть інші діти, і — як результат — плакатимуть усі. Зрозумійте також, що домашня іграшка — це власність дитини, яку вона нікому й нізащо не віддасть. Це не жадібність! За це не можна сварити!

Обід і сон

Дві, мабуть, найскладніші сходинки, які ви маєте здолати —привчити дитину обідати та спати в садочку. Поступово збільшуючи тривалість перебування малюка в групі, попередьте його, що прийдете після прогулянки, а він має з усіма прийти в групу і там чекати на вас. Після прогулянки вихователь запропонує дитині пообідати разом з іншими. Може, без особливого настрою, але малюк сяде за стіл, з'їсть кілька ложок... А через деякий час з'явитесь Ви. Вдома, у звичайній обстановці, маля спокійно пообідає й може відпочивати. Через день-два вихователь переконує: «Поки мами немає, поїж, а мама прийде — одразу підеш!». І тепер, прийшовши за дитиною і побачивши, що вона їсть, заспокойте її, запевніть, що ви спокійно чекаєте на неї.

Тиха година — ще один іспит для малюка . Навіть якщо він протягом дня не плакав, у цей час він згадає маму, проситиметься до дому. Дитина в такій ситуації подумає , що її залишили саму серед чужих людей. Можуть знову з'явитися сльози. Тому вихователі йдуть на певні хитрощі. Ні в якому разі не можна ставити дитину перед фактом, що вона залишається в садку на сон. Спати вона повинна погодитись сама, не за примусом! Спочатку нехай малюк просто лежить і відпочиває, все нормально. Саме відпочивати запрошують новачків майже всі вихователі, ще й підкреслюють, що «спати він не буде в жодному разі, він просто полежить у ліжечку, і навіть очка закривати не буде». Згодом дитина розслабиться і почне спати в садку.

Що можна вдіяти з хворобами?

Більшість дітей починають хворіти в складний період адаптації до дитсадка. Не поспішайте звинувачувати персонал — на дитині позначаються нервові навантаження, її організм слабшає. Звідси і захворювання, але дещо зробити можна. Нехай першим днем в садочку буде середа — четвер. Другий, а можливо, і третій тиждень також почніть з середини. Це зробить вихідні більш тривалими, що дозволить юному організму відновити сили.

Пам'ятайте про полегшений режим і пестливий тактильний контакт. Адже більшість захворювань у цей період психосоматичні — організм таким чином захищається від емоційного перенапруження. Може підвищуватися температура, ускладнюватися дихання, з'являтися блювання з вегетативними симптомами, разом із кишково-шлунковими розладами та висипами на шкірі. Може бути навіть лихоманка, коли у дитини мерзнуть ніжки, ручки. Тому в перші тижні, незалежно від погоди, одягніть дитинку трохи тепліше. Цим ви значно знизите вірогідність простудних захворювань.

Для того, щоб допомогти малюку в більшості випадків достатньо просто нормалізувати його енергетичний рі-вень. Робити це слід, враховуючи ступінь його рухливості. Цим ви знімете напруження нервової системи і таким чином знизите ризик захворювання. Так, наприклад, ваш син чи донька непосидючі й активні, вихователі, скоріш за все, будуть стримувати їх від надмірної активності. Але дайте дитині налазитись та набігатись по дорозі в садочок та додому, у вас на очах. Якщо ваш малюк спокійний та малорухливий, за вашої відсутності дитина, ймовірно, сидить у садку усамітнившись. Стратегія підтримки та зменшення напруженості такого малюка полягає у постійній увазі та батьківській любові. Дома побудьте поруч. Він має тактильно відчувати вашу присутність. Попестіть його, поговоріть з ним, як з немовлям, не очікуючи відповіді. Розкажіть йому, як ви його любите, який він слухняний і добрий. Ви маєте фізично, на рівні дотику, запевнити дитину в своїй прихильності.

Більше любові!

У цей складний для маляти період він менше буває вдома, і йому може здатися, що його менше люблять. Необхідно бути надзвичайно уважним до дитини. Частіше цілуйте, обіймайте, притискайте її — тактильні відчуття такого плану заспокоюють Варто створити для дитини особливий режим: раніше вкладати спати, довше знаходитись з ним перед сном, пропонувати улюблену їжу, не годувати силою. Діти в цей час втрачають багато енергії, нервове напруження позначається на поведінці. Будьте терплячими. Якщо малюк багато й з радістю говорить про дитячий садок, якщо поспішає туди, якщо у нього є там друзі та «невідкладні справи», можна вважати, що адаптаційний період закінчився!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/hosting/bilochka.km.ua/htdocs/templates/bt_families/html/com_k2/templates/default/item.php on line 234